Ceglédi Városi Könyvtár

A Városi Könyvtár 1924. november 1-jén nyílt meg ünnepélyesen. Az első kölcsönzési nap november 5-én volt a városháza két szűk szobájában. Kezdetben muzeális jellegű könyvtár volt állományánál fogva. Először hetente 2, majd heti 3 alkalommal volt nyitva délutánonként. Az első hónapban 127 olvasó fordult meg és 166 könyvet adtak ki. A használat díjtalan volt.



2008-ban összevonásra került a Kossuth Művelődési Központ és a Ceglédi Városi Könyvtár, és Kossuth Művelődési Központ és Könyvtár néven folytatta munkáját.

Ebben az évben a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával újabb szolgáltatói terekkel bővült a könyvtár és a használók számára nyújtott szolgáltatások lehetősége, multimédiás terem kialakítására került sor.
2012-ben megszűnt a Mozgókönyvtári ellátás.

2012-ben megnyílt az Ifjúsági Könyvtár a Gyermekkönyvtár alagsorában kialakított helyiségben, mely nemcsak a 14-18 éves fiatalok olvasás iránti igényét szolgálja, hanem közösségi térként számos szabadidős lehetőséget kínál a fiatalok számára.

2014-ben került átadásra a Gyermekkönyvtár alsó szintjén egy Foglalkoztató terem. Egy olyan hely, ahol szívesen időznek a családok, óvodai és kisiskolás csoportok, hiszen az olvasás, könyvkölcsönzés mellett papírszínház, diafilmvetítés, bábozás, társas- és logikai, fejlesztő játékok lehetősége is várja a gyerekeket, egy modern, kényelmes környezetben.
2017-ben a könyvtár Minősített Könyvtári Címet kapott.

2017. április 1-től ismét változás történt, megszűnt az összevonás a Művelődési Házzal, így a könyvtár ismét Ceglédi Városi Könyvtár néven működik tovább. A ma is helyszűkével küszködő Ceglédi Városi Könyvtár igyekszik a 21. század megváltozott és megnövekedett társadalmi igényeinek megfelelni. A könyvtár számára az olvasók elégedettsége ma is a legfontosabb, ahogy 1924 óta mindig.